Son Dakika
14 Kasım 2018 Çarşamba

Kırım Heyeti Vali Coş’u Ziyaret Etti

27 Ekim 2015 Salı, 21:22

Sakarya’da çeşitli temaslarda bulunmak için Sakarya’ya gelen Kırım Gardaşlık Teşkilatı ve Kırım Medeniyeti Cemiyeti, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.

Kırım Pedogoloji ve Mühendislik Üniversitesi’nden 10 öğretim görevlisi ve 15 öğrencinin yer aldığı heyete Sakarya Kırım Türkleri Derneği Başkanı Şevket Öndüç eşlik etti. Kırım Heyeti adına söz alan Kırım Pedogoloji ve Mühendislik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Fevzi Yakup “Valilik olarak efsane bir şehir olan Sakarya’da bizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Burada öğrencilerimiz, vatandaşlarımız var. Onlara Valilik olarak gösterdiğiniz karşılıksız destekten dolayı müteşekkiriz. Bizler kültürel anlamda büyük bir milletin parçaları olarak bir birimize değer veren sahip çıkan soydaş ve kandaş topluluklarız. Kırım’ın ilerlemesi ve daha fazla gelişmesi için Türkiye’nin desteği bizlere güç veriyor. Sakaryalı iş adamlarının da kırımın gelişmesinde katkısı olmasını arzuluyoruz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Coş, “Sizlerin şahsında kardeşlerimizi, soydaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum. Zengin bir kafile ile misafirimiz oldunuz, çok mutlu olduk teşekkür ediyoruz. İnşallah yaptığınız ziyaretler, temaslar, incelemeler sonucunda kardeşlik ilişkilerimiz geleceğe dair maddi ve manevi anlamda daha da gelişecek ve güçlenecektir. Bu duygularla heyettin tüm mensuplarına hoş geldiniz diyorum.” dedi. Konuşmaların ardından Kırım Heyeti Vali Coş’a Kırım’ı tanıtan kitap ve katalogların yanı sıra çini tabak takdim etti. Vali Coş’un da Kırım Heyeti’ne çini vazo hediye etmesinin ardından ziyaret programı sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz