Son Dakika
16 Ocak 2019 Çarşamba

Kırantepe Doğal Görünümüne Kavuştu

28 Şubat 2016 Pazar, 16:20

Serdivan Belediyesi temizlik ekipleri, bir hafta süren hummalı çalışmalar sonucunda Kırantepe’yi çöplerden temizleyerek,tepeyi doğal görünümüne kavuşturdu.

Serdivan Belediyesinden yapılan açıklamada ekiplerin temizlik çalışmalarına Sivritepe çanaklar mevkiindeki bölgede devam ettiği belirtildi. Uluslararası yamaç paraşütü festivaline ev sahipliği yaparak şehrin tanıtılmasına önemli katkı sağlayan Kırantepe kapsamlı temizlik çalışması ile gelişi güzel atılan çöplerden arındırıldı.

Doğal ortamda yaşayan yabani hayvanların yaşam koşulları da göz ardı edilmeden, titizlikle sürdürülen çalışmalarda, cam şişeden çocuk bezine, bisküvi ambalajından sigara paketlerine, banyo küvetinden elektrikli süpürgeye, gazete kağıtlarından mangal artıklarına kadar her türden çöp toplandı.

40 kişilik ekiple 1 hafta süren temizlik çalışmalarında 5 kamyon dolusu çöp toplanırken, festivalin yapıldığı alan ve yamaçlar adım adım temizlendi.  Kırantepe’nin ardından temizlik çalışmalarının, şehrin seyir terası konumundaki bir başka mevkii olan Sivritepe’de devam ettiği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz