Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Irak Büyükelçisi Al-Alawi Büyükşehir’de

15 Temmuz 2016 Cuma, 09:33
Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hisham Al-Alawi ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “AK Parti iktidarı ile birlikte şehrimiz büyük oranda bir gelişme gösterdi. Yerel yönetimler olarak bizler de şehirlerimizde önemli çalışmaları ve projeleri hayata geçirdik. Sakarya’da 16 ilçemizin hepsi AK Partili” derken; Büyükelçi Hisham Al-Alawi, “AK Parti kurulduğu günden bu yana Türkiye’de başarılı çalışmalar oluyor” dedi.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hisham Al-Alawi ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Şehirde yapılan çalışmalar ve Sakarya hakkında Büyükelçi Al-Alawi’ye bilgiler veren Başkan Toçoğlu, Sakarya’nın AK Parti ile birlikte gelişimini hızlandırdığını belirtti.

Sakarya AK Parti’nin Kalesi
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “17 yıllık belediye başkanlığı dönemimin 10 yılını Serdivan ilçesinde tamamladım. 7 yıldır da Büyükşehir Belediyesi’nde başkanlık yapıyorum. Kuruluşundan bu yana AK Parti kadrolarındayım. Hamdolsun şehrimizde bize bu konuda çok ciddi bir destek veriyor. Son seçimlerde yüzde 67’lik oy oranına sahip olduk. Belediye seçimlerinde de yüzde 58’le seçildim. Şehrimizde bulunan 16 ilçe belediyeside AK Partili” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımıza Büyük Destek
Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Sakarya, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en çok destek veren şehirlerden biridir. Şehrimizde Cumhurbaşkanımızın etkili bir gücü olduğunu söyleyebiliriz. Kendileri de her fırsatta Sakarya’da huzur bulduklarını ifade ediyor. İnşallah devletimiz ve yerel yönetimler işbirliği ile şehrimiz gelişimini sürdürmeye devam edecek. Bir kez daha ziyaretinizden duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Allah çalışmalarınızda kolaylıklar versin.”

AK Parti’yle Türkiye Büyüyor
Gösterilen yakın ilgiden dolayı Başkan Toçoğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükelçi Hisham Al-Alawi, “Türkiye’de kısa bir süredir görev yapıyorum. Bu süre zarfından AK Parti’nin iki konuda çok iyi şeyler yaptığını gördüm. Birincisinin milletle olan irtibatın olduğunu söyleyebilirim. Diğer bir konu ise, işinin ehli insanları belediyelerde görevlendirerek halka iyi hizmetlerin ulaşmasını sağlamaktır. AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana başarılı çalışmaları oluyor. Özellikle ekonomi konusunda ciddi bir atılım söz konusu” diye konuştu. Konuşmaların ardından Toçoğlu ve Al-Alawi birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz