Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar

HAK-İŞ’ten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a 1 Mayıs Daveti

26 Nisan 2016 Salı, 21:29

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Başkan Yusuf Alemdar’ı Sakarya Kent Meydanı’ndaki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma kutlamalarına davet etti.

Bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Sakarya’da kutlama kararı alan Hak-İş İşçi Sendikaları Konfederasyonu, hazırlıklarını aralıksız sürdürürken; Genel Başkan Mahmut Arslan da ilimize gelerek protokol üyelerini kutlama etkinliklerine davet etmek için ziyaretlerde bulundu. Bu kapsamda Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı da makamında ziyaret eden Genel Başkan Arslan’a konfederasyon yönetim kurulu üyelerinin şanı sıra Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Kent Meydanı’nda yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren Hak-İş İşçi Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Başkan Alemdar’ı da kutlamalarda yanlarında görmek istediklerini söyledi. Arslan; “Serdivan Belediyemiz’de, Başkanımız tüm çalışanlarına huzurlu bir iş ortamı tesis etmiş ve son derece modern çalışma ortamı sağlamıştır. Biz Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çalışanlarımızla ilgili kendisinin ortaya koyduğu çaba, gayret ve samimiyet bizim açımızdan takdire şayandır. Yusuf Başkanımızı Sakarya’da Kent Meydanı’nda kutlayacağımız 1 Mayıs mitingine davet etmeye geldik. İnşallah bir arada, kardeşçe, birliktelik içerisinde, bayram havasında 1 Mayıs’ı kutlarız” dedi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün hem ülkemize, hem ilimize hem de çalışanlarımıza yakışır bir şekilde geçmesini diliyoruz. Bu günün bizim dönemimizde resmi bir tatil günü olarak ilan edilmiş olması da, bizim son derece mutlu olduğumuz bir hadisedir. Bu iradeyi yalnız bırakmamak için inşallah biz de o meydanda olacağız. İşçi kardeşlerimizle birlikte, bir arada olacağız. İnşallah rabbim sizlere de güzel bir havada, huzurlu bir ortamda, güzel bir kutlama yapmayı nasip etsin” dedi.

Başkan Yusuf Alemdar, Serdivan’da çalışanlarla birlikte bir aile olduklarını, beraber yola çıkarak, sonuna kadar beraber gideceklerini de belirttiği konuşmasında, görüşmeleri başlayan toplu iş sözleşmesi ile ilgili de bilgi verdi. Alemdar, “Bizim her zaman düsturumuz şu olmuştur; ‘Bizde varsa hepimizde var.’ Yoksa bir kesimimizde çok, bir kesimimizde az anlayışı bizde yok. Adil olmak, adaleti tesis etmek zorundayız. Bu bağlamda da arkadaşlarımızla her zaman uyum içerisinde olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi. Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, ziyaret sonunda Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a “Yeni hizmet binanız hayırlı olsun. Yeni binanızla birlikte yapacağınız yeni hizmetlerde yolunuz açık olsun. Başarılarınızın daim olmasını diliyoruz” diyerek, karanfilin yanı sıra sendikanın logosunun işlendiği seramik hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz