Son Dakika
13 Şubat 2019 Çarşamba

Dişli, ‘Yaşam kalitemizin artması için çalışıyoruz’

31 Aralık 2017 Pazar, 12:10
Adapazarı Belediyesi 150’nci kuruluş yıldönümünü nedeni ile Ramada Otel’de sivil toplum örgütlerinin katılımı ile birlikte değerlendirme toplantısı düzenledi.

SAKARYA – Adapazarı

2018 yılında kuruluşunun 150.yılını kutlayacak olan Adapazarı Belediyesi, sivil toplum örgütleri ile bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen,  AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, AK Parti ve MHP meclis üyeleri çok sayıda sivil toplum örgütü başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK

Şehrin geleceğine yönelik yapılan toplantıda konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “2018 yılında Adapazarı’nın 150’nci kuruluş yılına giriyoruz. Bunun öncesinde sivil toplum örgütlerimiz ile bir istişare değerlendirme toplantısı yapmak istedik. Belki istek ve gelecek taleplere hemen çözüm bulunması mümkün olmayabilir ancak bu yönde birlikte güzel adımlar atılabilir. Bizi belediye olarak, gençlerle ayrı, yaşlılarla ayrı, çocuklarla ilgili ayrı çalışmalar yaparak, yaşam kalitelerine destek olmaya çalışıyoruz. Yazın çocukları, kış geldiğinde ise havuzla yaptığımız anlaşmayla anneleri ücretsiz yüzdürüyoruz. İnsanların yaşam kalitesi giderek artıyor. Bundan 10 yıl önce Yüzme olimpiyatlarına Türkiye’den 10 kişi zorla bulunurken şimdi bu sayı 100’leri buluyor hatta geçiyor. Boğulma olaylarında yüzde 20 azalma oldu. “dedi.

ELEKTRİKLE ÇALIŞAN ARAÇ ÜRETMELİYİZ

Ülkemizde Petrol ve doğalgaz gibi kaynakların olmadığını belirten Başkan Dişli, “Elimizde bu kaynaklar yokken diğer ülkelerle yarışabilmemiz için bir şeyler üretmemiz gerekiyor. Ülkemiz son günlerde görüyorsunuz sürekli çelme takılmaya çalışılıyor. Amerika’da araçları elektrikli sistemle yürütecek sistem kurdular. Tesla elektrikle çalışan araç 1000 kilometre gidiyor. Aracı fişe takıyorsunuz 1 saat şarj ediyorsunuz ve 1000 kilometre daha gidiyorsunuz ve ödediğiniz para 7 lira. Bu konuda salondaki herkese büyük görev düşüyor. Biz toplum olarak bu üretimlere ağırlık vererek çalışmalıyız.Teknolojiden geride kalmamamız gerekiyor”dedi.

ADAPAZARI İSMİ

Adapazarı isminin önemine vurgu yapan Toplantıda konuşma yapan AK Parti Milletvekili Mustafa İsen, “Ben doğma büyüme Adapazarlıyım. Bu şehirde çok farklı etnik kimliklerin bir arada yaşadığını biliyorum. Bu kadar farklı kültür ve kimliğe sahip olmamıza rağmen uyum içinde bir arada yaşamayı başarabiliyoruz. İnanıyorum ki; şehrimizde olan sorunlarımızı da birlikte çözüme kavuşturabiliriz. Buradaki hassasiyetimiz sorunlarımızı konuşurken birbirimizi anlayarak, sabırla, profesyonel bir şekilde hareket etmemiz olacaktır.”diye konuştu.

UYUMLU ÇALIŞMALAR

Toplantıya konuk olarak katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk; Adapazarı’nda bulunmaktan duyduğu memnuiyeti ifade ederek, “ Adapazarı’nda belediyecilik anlamında yaşanacak gelişmelerin hep birlikte yapılması gerektiğine inanıyorum. Sivil toplum örgütleri belediyelerin birlikte uyum içinde çalıştığı kuruluşlardır. Ortak amaç şehir ve daha kaliteli yaşamdır. Hükümetimiz son 15 yılda ülkede çok güzel çalışmalar yaptı. Belediyelerimiz de bulundukları il ve ilçelerinde halka daha iyi hizmet verebilmek adına mücadele ediyor ve etmeye devam edecektir”dedi. Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ise mahallelerde yapılan asfalt, park, kilitli parke ve spor sahaları için Başkan Dişli’ye teşekkür ederek, muhtar ve sorunlarıyla ilgili konuşma yaptı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz