Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

Bakan Yardımcısı Çelik ve Başkan Öztürk’ten KOSGEB Ziyareti

27 Nisan 2016 Çarşamba, 13:43

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz ile birlikte KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Yapılan çalışmalar ve destekler hakkında bilgi alan Bakan Çelik, KOSGEB İl Müdürü İsmet Yılmaz’ın vermiş olduğu brifingi değerlendirdi. Bakan Çelik; “Şehrimizde faaliyet gösteren KOSGEB’in yapmış olduğu çalışmaların bölgemize ve Ülkemize çok önemli katkıları bulunduğunu, AR-GE, İnovasyon ve girişimcilik konusunda şehrimize yüksek değer kattığını belirtti.

Geçtiğimiz yıl sadece Sakarya İline 6,485 milyon destek verildiğini belirten Bakan Çelik bu destek miktarının Sakarya İlini Türkiye sıralamasında ilk 10’un içerisine yükselttiğini belirtti. “İş birliği, güç birliği” projesi kapsamında yapılan çalışmaların ise şehrimizde ortak iş yapabilme, birlikte hareket edebilme noktasında bir bilinç oluşturduğunu ve gerçekleştirilen girişimler ile beraber Türkiye sıralamasında Sakarya’nın ilk 5 il arasına girdiğini söyledi.

KOSGEB’in Girişimcilik hususunda da hassasiyetle çalıştığını belirten Bakan Çelik, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İŞKUR, Üniversite ve Yerel Yönetimler işbirliği ile şehrimizde binlerce girişimcinin eğitim aldığını ve birçok fikrin bu vesile ile hayata geçirildiğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz