Son Dakika
13 Ocak 2019 Pazar

45 milyonluk proje onaylandı

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 15:32
Sakarya Büyükşehir Temmuz Meclisi’nden kuzey ilçelerine büyük bir müjde çıktı. Meclis üyeleri Ferizli ve Söğütlü’ye hizmet sunacak yaklaşık 45 milyonluk altyapı yatırımı için süreci başlattı. Oturumda ayrıca şehit ve gazi yakınlarına bina ve şehrin muhtelif bölgelerine yeni köprü projeleri de gündeme geldi. Meclisin ardından yeni projelere ilişkin sürecin hızlı bir şekilde tamamlanacağı ve projelerde ilk kazmanın vurulacağı bilgisi paylaşıldı.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında toplandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen oturumda meclis üyeleri ilave 5 gündem ile toplam 60 maddeyi karara bağladı. Aralarında imar planı değişiklikleri, ilçe belediyelerinden tanzim olan kararlar ve komisyon raporlarının yer aldığı oturumda gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, ulaşım yatırımlarını değerlendirdi.

Ulaşımda İyileştirme
Etçioğlu, “Belediyede zihniyet değişimi yaşanıyor. Trafik konusunda bizim önerilerimiz yerine getirildi. Sorunları çözerken sonuç alacak radikal çözümlere gitmeliyiz. Birlikten kuvvet doğar. Eleştirmek için eleştirmek kadar kötü bir şey yok. Belediye artık göbeklerden kavşak düzenlemelerine geçiyor. Verdikleri bilgiler ve vizyonel görüşleri bizi ayrıca memnun ediyor. Ulaşımda ve trafikte gördüğümüz bu iyileştirmeler için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Alemdar’dan Teröre Lanet
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise, Etçioğlu’na yapıcı muhalefetleri için şükranlarını iletti. Alemdar, “Ramazan’ın ardından bayramı da geride bıraktık. Bir kez daha tüm meclis üyelerimizin bayramını tebrik etmek istiyorum. İnşallah memleketimizden bayramları bayram gibi yaşamaya devam edeceğiz. Hepimiz bir kez daha, daha güçlü bir sesle terörü lanetliyoruz. Bölgemizde ve ülkemizde teröre geçit vermeyeceğiz” yorumunda bulundu.

Kuzeye Meclis Müjdesi
Gündem dışı konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. Büyükşehir Meclisi Ferizli ve Söğütlü’ye hizmet sunacak yaklaşık 45 milyonluk altyapı yatırımı için süreci başlattı. Meclis üyeleri, iki ilçeye toplam 120 kilometrelik kanalizasyon ve 40 kilometrelik içmesuyu hattı inşa edilmesini öngören projeyi oy birliğiyle kabul etti. Hayata geçirilecek proje ile iki ilçeye inşa edilecek kanalizasyon hattı bölgenin atıksularının 13 terfi merkezi aracılığı ile Karaman Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılmasını sağlayacak. İhalesi yapılan ve gerekli protokolleri imzalanan proje için kısa süre içerisinde temel atma işlemi gerçekleştirilecek.

Bu Projelerde Süreç Başladı
Oturumda gündeme gelen bir diğer madde ise şehit ve gazi yakınlarının moral ve motivasyonunu yükseltici etkinliklerin ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için bina yapımını içerdi. Meclis üyeleri bu proje için Başkan Toçoğlu’na gerekli yetkilerin verilmesini oy birliğiyle onayladı. Mecliste ayrıca şehrin muhtelif bölgelerine inşa edilecek yeni köprü projeleri için de onay çıktı. Meclis üyelerinin oy birliği ile yeni yatırımlara meclis onayı verilmiş oldu. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Temmuz oturumunda gündeme gelen yeni projelere ilişkin sürecin hızlı bir şekilde tamamlanacağı ve projelerde ilk kazmanın vurulacağı kaydedildi.

Temmuz Meclisi
Büyükşehir Temmuz Meclisi’nde 60 madde karara bağlandı. 1 ve 34. maddeler arasındaki maddeler komisyondan geldiği şekilde kabul edilirken; MHP grubu 5, 15, 21 ve 22. maddelere muhalefet etti. 35 ve 48. maddeler arasındaki maddeler İmar Komisyonuna; 49. madde Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi. 50 ve 55. maddeler arasındaki maddeler ise oy birliğiyle kabul edildi. 56 ve 60. maddeler arasındaki maddeler İmar Komisyonuna havale edilirken; Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı birleşimini oy birliğiyle tatil olarak belirledi. Buna göre meclisin bir sonraki oturumu 12 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz