Son Dakika
09 Aralık 2018 Pazar

Sakarya’da 180 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

22 Ocak 2016 Cuma, 21:18

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemi okullarda düzenlenen karne törenleriyle tamamlandı. Sakarya’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören 180 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ile bazı daire müdürleri, il ve ilçe milli eğitim yöneticilerinin katılımıyla sabah bölümünde Adapazarı İmam Hatip Ortaokulunda, öğleden sonra ise Atatürk İlkokulunda karne dağıtım törenleri yapıldı.

Her iki okulda da öğrencilerin ellerinde çiçeklerle karşıladığı Vali Coş ve protokol üyeleri, ailelerinde katıldığı programlarda öğrencilere karnelerini verdiler. Adapazarı İmam Hatip Ortaokulundaki törende okulun bölümlerini gezen Vali Coş ve davetliler, bu yıl ilimizde ilk kez 25’er kişilik iki sınıfta uygulanmaya başlayan Hafızlık Okulu öğrencilerine de karnelerini verdiler. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Vali Coş ve il protokolü öğleden sonra Atatürk İlkokuluna geçtiler.

Vali Coş’un bu yıl birinci sınıfta okuyan kızı Beyza’nın da öğrenim gördüğü Atatürk İlkokulunda minik öğrenciler ellerinde çiçeklerle karşıladığı büyüklerine şiirler okudular. Vali Hüseyin Avni Coş’un, valilik görevinin yanı sıra bir baba olarak da katıldığı Atatürk İlkokulundaki karne töreninde, öğrencilerin ve velilerin heyecanları görülmeye değerdi. Çocukların büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Vali Coş, öğrencilerle tek tek sohbet ederek, yarıyıl tatilinde bol bol dinlenmelerini ve ikinci dönemde derslerine çok çalışarak daha başarılı olmalarını istedi. Atatürk İlkokulundaki karne dağıtım töreninde Vali Coş ve eşi Aylin Coş, diğer öğrencilerle birlikte kızları Beyza’ya da eğitim hayatındaki ilk karnesini vermenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadılar.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi 8 Şubat’ta başlayacak ve 17 Haziran’da sona erecek.

 

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (1)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (2)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (3)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (4)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (5)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (6)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (7)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (8)

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu (9)

Atatürk İlkokulu (1)

Atatürk İlkokulu (2)

Atatürk İlkokulu (3)

Atatürk İlkokulu (4)

Atatürk İlkokulu (5)

Atatürk İlkokulu (6)

Atatürk İlkokulu (7)

Atatürk İlkokulu (7.) Vali beyin kızı

Atatürk İlkokulu (8)

Atatürk İlkokulu (9)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz