Son Dakika
16 Şubat 2019 Cumartesi

Sağlıklı gülümsemeyi, Konak Hastanesi ile öğrendiler

29 Aralık 2016 Perşembe, 10:01
Özel Konak Hastanesi Sakarya, Doğa Okulları Sakarya Kampüsünde öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi vererek sağlıklı gülümseyin püf noktalarını anlattı.

SAKARYA
Özel Konak Hastanesi ve Doğa Okulları arasında yapılan kurumsal işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilecek olan sağlık eğitimlerinin ilki Ağız ve Diş Sağlığı konusunda verildi. Özel Konak Hastanesi Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hekimi Dt. Bahar Zincir tarafından verilen eğitimde miniklere ağız sağlığının önemi anlatıldı.

SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Öğrencilere sağlıklı dişler ve sağlıklı dişlere sahip olunması için gerekli beslenme yöntemleri hakkında da bilgiler verilirken, belirli yaş gruplarını kapsayan eğitimde doğru diş fırçalama teknikleri ve diş fırçalamanın öneminden bahseden Dt. Bahar Zincir miniklere sağlıklı gülüşler için yapılması gerekenleri anlattı.

DİŞ SAĞLIĞI

Doğa Okulları Halkla İlişkiler Müdürü Murat Taçyıldız, Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı Cemre Oruç ve Anaokulu ve İlkokul Müdür Yardımcısı Birol Cesur’un ev sahipliğinde gerçekleşen eğitim hakkında konuşan Özel Konak Hastanesi Sakarya Kurumsal Pazarlama ve İletişim  Müdürü Yelda Özbek, “Sağlıklı nesillerin yetişmesi için ağız ve diş sağlığının önemini küçük kardeşlerimizle paylaştık. Gerçekten de son derece önem verdiğimiz bu çalışmadan büyük keyif aldık. Bu eğitimde bize destek olan öğretmenlerimize, okul yönetimine ve bizleri yoğun ilgiyle karşılayan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.

konak-sakarya-hastanesi-2

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz