Son Dakika
09 Aralık 2018 Pazar

Sabihahanım’da Başarıya Ödül

22 Ocak 2016 Cuma, 11:43

Sakarya’nın en eski ve köklü okullarından Adapazarı Sabihahanım Ortaokulu, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarıyla tamamladı.

TEOG Türkiye 1.si
Okul öğrencileri birinci dönemde girdikleri deneme sınavlarında büyük başarılar elde ederken, 8-D sınıfından Meral Oruçoğlu TEOG birinci sınavlarında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak okulunun gururu oldu.

Voleybol’da 3 Kupa
Akademik başarının yanısıra sportif faaliyetlerde de büyük başarılara imza atan Sabihahanım öğrencileri Voleybol baranşında Küçük Erkekler ve Yıldız Erkeklerde İl Birincisi, küçük kızlarda da il üçüncüsü olarak 3 kupa birden kazandılar.

Ödül Yemeği
Okul yönetimi, kazanılan bu başarılar nedeniyle kupa kazanan takım öğrencilerini, TEOG Türkiye 1.si öğrenciyi ve başarıda emeği geçen beden eğitim öğretmenlerini moral yemeğiyle ödüllendirdi.

Cevherli’den Kutlama
Düzenlenen programa katılan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, başarılı öğrencilere ödüllerini verirken, şehrimizin güzide okullarından Sabihahanım Ortaokulu’nun eski başarılı günlerine dönmesinden büyük memnunluk duyduğunu belirterek, başarılı faaliyetlerin ikinci eğitim döneminde de artarak devam etmesini istedi. Cevherli, kazanılan başarılarda büyük pay sahibi olan başta okul müdürü Eyüp Kotan olmak üzere, müdür yardımcılarını, okul öğretmenlerini, üç kupanın kazanılmasında büyük emekleri olan Beden Eğitimi Öğretmenleri Ertan Özkaptan ve Banu Özkaptan’ı ayrı ayrı tebrik etti.

Kotan Gururlu
Sabihahanım Ortaokulu Müdürü Eyüp Kotan, 200 yıllık bir tarihe sahip okulda görev yapmanın sorumluluğu içinde hareket ettiklerini belirterek, öğrencilerinin akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kazandığı başarılardan büyük gurur duyduklarını söyledi. Kotan, elde edilen başarıların öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin özverili çalışmalarıyla gerçekleştiğini ifade ederek, okula ve çocuklarına desteklerini esirgemeyen velilerin de bu başarılarda büyük pay sahibi olduklarını belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz