Son Dakika
11 Aralık 2018 Salı

Otizmli Çocuklar İçin Eğitimde Anlamlı İşbirliği

28 Nisan 2016 Perşembe, 13:01

Sakarya Ticaret Borsası Sosyal Sorumluluk Politikası çerçevesinde belirlediği tema doğrultusunda 2016 yılı itibariyle Engelli ve Otistik çocukların eğitimine yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi çalışmalarına başladı.

Sporun otizmli çocukların gelişiminde büyük önem taşıdığı bilinciyle, Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim alan otizmli bireylere sportif becerilerin kazandırılabileceği donanımlı eğitim alanları oluşturmak amacıyla 27.04.2016 tarihinde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Ticaret Borsası arasında protokol imzalandı.

Protokol imza töreninde Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan, Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz İl Milli Eğitim Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Necmi Sağıroğlu, Şube Müdürü Engin Kahraman Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ahmet Göktaş hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete “günümüzde kurumları değerli kılan ve fark yaratan artık sadece ürettikleri mal yada hizmetin kalitesi değil topluma kazandırdıkları değerlerdir. Bu yüzden gönüllülük anlayışı ile yürüttüğümüz bu projeyi önemsiyoruz. İnşallah sosyal sorumluluk bilincinin oluşması için iyi bir örnek model olur dedi.

Sürdürülebilir düzeyde bir proje olmasına önem vererek çalışmalarına başladıklarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete; “otizmli çocuklar için çalışıyorum” sloganıyla başlattığımız projemizle, hedef kitlesinde otizm teşhisi konulmuş çocukların, eğitim ve öğretim süreçlerine katkıda bulunabilmek, sosyal ve kişisel gelişim süreçlerinde onlara destek sağlayabilmek amaçlanmıştır. Spor kompleksini en kısa sürede tamamlayarak milli eğitim müdürlüğümüze hibe edeceğiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu bu projenin anlamlı bir proje olduğunu belirterek Ticaret Borsası Yöneticilerine teşekkür etti. Mevlüt Kuntoğlu “Bu dünyada üç ameli yapanın amel defteri kapanmaz bunlardan birincisi iyi evlat yetiştirmek, ikincisi ilim için yapılan çalışmalar üçüncüsü ise hayrı devam eden iyiliklerdir. Yapılmakta olan bu çalışmanın da bu anlamda hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum. İnşallah toplumumuzun diğer kesimleri içinde iyi bir örnek olur.” dedi.

Mevlüt Kuntoğlu konuşmasının devamında; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak şu an otizmli bireylere eğitim veren okulumuzun bulunduğu alana diğer dezavantajlı bireylerimizi de kapsayacak kapsamlı bir projemiz var. İnşallah Sakaryalı işadamlarımızın, hayırseverlerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın da destekleriyle bu projemizi hayata geçiririz.” dedi.

Proje Sorumluları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz; Spor sayesinde otizmli çocukların koordineli ve uyumlu bir şekilde çalışabilme, yaşıtlarıyla kaynaşma ve iletişim yeteneklerini geliştirme gibi faydaları olduğunu bilmekteyiz. Borsa olarak voleybol, basketbol, golf, trambolin sahası, tartanpist ve yürüyüş yolları gibi donatıların bulunduğu bu projeyi çocuklarımıza hediye etmekten gurur duyduklarını ifade ettiler.

Sakarya Ticaret Borsası tarafından yapılacak olan spor kompleksi çalışmaları kısa bir süre içinde tamamlanarak geniş katılımlı bir açılış töreniyle hizmete girecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz