Son Dakika
19 Şubat 2019 Salı

Hafızlık Okulunun Yarışmalardaki Üstün Başarısı

03 Ocak 2018 Çarşamba, 10:53
Akademik sosyal ve kültürel alanlarda başarılı çalışmalar sürdüren Hafızlık okulu olarak ta bilinen Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar programı doğrultusunda düzenlenen  “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık”, “Genç Bilâller Ezan Okuma” İl finali yarışmalarında üstün başarı sergiledi.

SAKARYA

İlk olarak Erenler İlçesinde yapılan “Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” il finali yarışmasında Mustafa Ensar Kahraman adlı öğrencisiyle imam hatip ortaokulları arasında il birincisi olan Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu, ikinci yarışmanın yapıldığı Arifiye İlçesinde “Genç Bilâller Ezan Okuma” İl finalinde Bedirhan Buğra Koçak adlı öğrencisiyle katıldı ve yine birinciliği kimseye kaptırmadı. “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık”, il finali yarışmalarının da yapıldığı aynı programda Emirhan Sever adlı hafız öğrencisiyle il ikincisi olan hafızlık okulu böylece Sakarya geneli il finali yarışmalarında iki birincilik, bir ikincilik kazanarak bu alanda İmam hatip ortaokulları arasında liderliği göğüsledi.

Final yarışmalarında üstün başarı gösteren Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Recep Almaz; “İlk önce şunu ifade etmeliyim ki hiçbir başarı tesadüfi değildir bu anlamda sorumluluğumuz da büyük bunun farkındayız. Bu sebeple gerek okulumuz öğretmenleri gerekse hafızlık proje okulumuzda birlikte görev yaptığımız müftülük personeli Kuran Kurs öğreticileri bu bilinçle çalışarak öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için gayret gösteriyorlar. Samimi gayretlerin neticesini de Yüce Allah (c.c.) veriyor. Bu ekip çalışmasıdır bu ekibin içerisinde öğrenci, öğretmen, hoca. Veli, idareci hepsi vardır. Hepsinin de emeği bu başarıda inkar edilemez düzeydedir. Hepsine teşekkür ediyorum, başarılarımızın devamını diliyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz