Son Dakika
06 Aralık 2018 Perşembe

Arifiye İlçe MEM’den Seminer ve Ödül Töreni

26 Ocak 2016 Salı, 10:54

Sakarya’nın  Arifiye İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonunda, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak TEOG 1. ortak sınav sonuçlarının değerlendirildiği seminer ile sınavlarda derece yapan öğrencilere ödül töreni düzenlendi. 

Arifiye Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda iki oturum halinde düzenlenen ve 632 öğrencinin katıldığı semineri İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu sundu.

TEOG 1. Ortak sınav sonuçları ile ilgili istatistiki bilgilerin de paylaşıldığı seminerde, son iki yılın değerlendirilmesi yapıldığında, Arifiye İlçesinde başarı ivmesini ciddi anlamda arttıran okullar ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılı 2. Ortak sınavlarda il genelinde 3 dersten ilk ona giren 2 köy okulundan örnekler verilerek, başarıya ulaşmada gerçek kriterin çok çalışmak olduğu vurgulandı. Öğrencilerin çok istemeleri halinde benzer başarıları gösterebileceklerinin örneklerle anlatıldığı seminere, geçen yıl okullarında yapılan destekleme ve yetiştirme kursları ve deneme sınavları dışında hiçbir destek almadan 2. Ortak sınavda 119 net yaparak Arifiye Fen Lisesini kazanan Seda Yağmur Sankutlu misafir öğrenci olarak katıldı. Başarılı öğrenci Sankutlu TEOG sınavlarına nasıl hazırlandığı konusunda öğrenci arkadaşlarına tavsiyelerde bulundu. TEOG sınavlarıyla ilgili önemli bilgilerin sunulduğu seminerde öğrencilere her bireyin farklı kişilikleri, yetenekleri, becerileri olduğunu, her birinin ayrı bir değer olduğunu, başarmak için önce kendilerine güvenmeleri gerektiğini anlatılan Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu, başarının anahtarının bol kitap okumaktan geçtiğini belirtti.

Arifiye Halk Eğitim Merkezi’nin katkıları ile halk müziği dinletisinin de yer aldığı seminer sonunda, Ortak sınavlarda 119 netten başlamak üzere 115 nete kadar olan 13 başarılı öğrenciye ödül verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz